Ze Zoo do Bohnic

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasybus MHD Zoologická zahrada
Konec trasybus MHD Staré Bohnice
Vzdálenost6 km
Povrch trasyasfalt, nezpevněná lesní cesta
Vhodné proNW, běh, senioři
Zajímavosti na trase

zoologická zahrada, zámek Troja, Trojský mlýn, zastávky přívozu Podhoří a Zámky, kostel Svatého Petra a Pavla, zámek Bohnice

Hřištěne
RestauraceRestaurace Oceán, hospůdka u Přívozu
Obtížnost5
Data z Garminužena, 26let, 58kg
Čas1:04:51
Průměrná rychlost5.6 km/h
Průměrné tempo10.43 min/km
Spálené kCal378 kCal
Průměrná tepová frekvence98 T/min
Maximální tepová frekvence127 T/min
Stoupání151 m
Klesání69 m
Nutriční komentářNa tuto délku trasy, která nám zabere maximálně dvě hodiny je vhodné si na svačinu připravit mix ovoce z jablka, banánu, broskve, či nektarinky. Praktické je si ovoce předem doma nakrájet do uzavíratelné misky. Dále si můžeme připravit také obložené pečivo, nejlépe sýrem, vajíčkem, či šunkou, doplněné nakrájenou zeleninou. Součástí každého výletu je také dostatek pitné vody, zředěného džusu, nebo minerálky. Pacienti s diabetem dále na výlet nezapomenou na potraviny s vysokým obsahem cukru pro řešení případných hypoglykémií - hroznový cukr, ovocný džus, ovocná müsli tyčinka,..
Komentář lékařeKrásná trasa s četnými zajímavostmi podél okruhu vedoucí po rovinatém terénu by neměla dělat problém žádným jedincům. Buďte jen obezřetní na zvolené tempo, jedná se o delší trasu, dělejte pravidelné přestávky během trasy. Na pozoru by měli být obvzláště jedinci s onemocněním srdce. Po návratu domů Vám doporučuji si večer změřit krevní tlak, zajisté Vás překvapí jak při pravidelné pohybové aktivitě dochází k snížení krevního tlaku.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná u zoologické zahrady, kde se vydáte po červené turistické značce, která se sbíhá v cyklostezku podél Vltavy. Terén je rovinatý. Poslední třetina trasy odbočuje u rozcestníku Zámky po modré značce do lesa, kde začíná stoupání k Bohnicím nezpevněným lesním terénem. Cestou potkáte odbočku vlevo na vyhlídku (vzdálená cca 400m), ze které se vracíte stejnou cestou zpět. Minete Bohnický zámek a končíte na autobusové zastávce Staré Bohnice.

Hodnocení
[Celkem: 2 Průměrné hodnocení: 4]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This