Z Modřan do Braníku

MěstoPraha 4
KrajPraha
Začátek trasySídliště Modřany (tramvaj, bus)
Konec trasyNádraží Braník (bus, vlak)
Vzdálenost7 km
Povrch trasyasfalt, beton, dlažba
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři
Zajímavosti na trase

Retenční nádrž Dolní, Lhotecký potok, Sportovní areál RAK, pétanque, dopravní hřiště, inline dráha Modřany, Přírodní park Modřany, Freestyle park Modřany, minigolf, fotbalgolf, Golf & Country club Hodkovičky, Sportovní areál Hamr Sport (tenis, badminton, lanové centrum…), skatepark

HřištěDětské hřiště Mladenovova, Dětské hřiště Vitošská, Dětské hřiště Rakovského, Dětské hřiště Vltavanů
RestauraceRestaurace Želivka, Corso hospoda, Rosmarina Restaurant, Restaurace Hamr, Občerstvení Palouček
Obtížnost6
Data z Garminužena, 23 let, 56 kg
Čas1:07:59
Průměrná rychlost6.2 km/h
Průměrné tempo9:43 min/km
Spálené kCal375 kCal
Průměrná tepová frekvence87 T/min
Maximální tepová frekvence122 T/min
Stoupání6 m
Klesání90 m
Nutriční komentářPřestože trasa není co se týče výškového profilu vůbec náročná (celou dobu mírně klesáme), délkou se může pomalejším tempem protáhnout na dvě hodiny, proto je vhodné mít připravenou svačinu v podobě ovoce, ovloženého pečiva (např. sandwich) či jogurtového ovocného nápoje. Obzvláště v letních měsících nezapomínáme na pitný režim, vhodná je láhev s pitnou vodou, jemně perlivou minerálkou či s ovocným čajem; i v zimě ale nesmíme zapomínat pít. Lidé s diabetem přibalí dále potraviny na řešení možných hypoglykémií, které se mohou na cestě vyskytnout – ovocná müsli tyčinka, hroznový cukr či jiné potraviny s rychlými cukry.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná na tramvajové a autobusové zastávce Sídliště Modřany, od které se vydáme na sever směrem k sídlišti. Napojíme se na chodník vedoucí skrz obytné domy, zahneme doleva a projdeme kolem dvou dětských hřišť. Pak zahneme znovu doprava a pokračujeme rovně po chodníku lemující panelové domy z levé strany a lesík z pravé strany. U ulice Rakovského (a retenční nádrže Dolní) odbočíme vlevo, mineme další dětské hřiště a pokračujeme podél Lhoteckého potoka a pak ulice Boletovy až k autobusové zastávce Tylova čtvrť. Podchodem projdeme pod silnicí Československého exilu a napojíme se na ulici Povodňová a pak K Vltavě, kterými sklesáme dolů k Vltavě. Mineme Obchodní náměstí, podchodem podejdeme vlakovou zastávku Nádraží Modřany, odbočíme doprava a napojíme se na cyklostezku vedoucí kolem Vltavy. Tou se dostaneme až do Braníku. V ulici U Kempinku zahneme doprava a pak znovu doprava do ulice Vltavanů, která nás zavede až k zastávce Nádraží Braník.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This