Suchdol – Podbaba

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasybus Kamýcká
Konec trasyNádraží Podbaba
Vzdálenost8.6 km
Povrch trasylesní cesta, asfalt
Vhodné proNW, běh
Zajímavosti na trase

Po cestě míjíme ZOO a botanickou zahradu. Trojský zámek.

HřištěNěkolik hříšť na pravém břehu Vltavy
RestauraceV podzimních a zimních měsících zavřené. V létě mnoho kiosků na cyklostezce. Restaurace v Tróji.
Obtížnost4
Data z Garminužena, 24 let, 60 kg
Čas1:40:00
Průměrná rychlost5.1 km/h
Průměrné tempo11:41 min/km
Spálené kCal505 kCal
Průměrná tepová frekvence100 T/min
Maximální tepová frekvence101 T/min
Stoupání101 m
Klesání180 m
Nutriční komentářPřed tímto typem pohybové aktivity je vhodné si dopřát plnohodnotný pokrm - jako je snídaně, či oběd (bílkovinná potravina + sacharidová potravina + zelenina), který konzumujeme minimálně hodinu a půl před zahájením chůze. Dále je vhodné s sebou mít dostatek tekutin, jejich typ volíme dle aktuálních podmínek počasí. V letních měsících je vhodná pitná voda, zředěný ovocný džus, či vychladlý ovocný čaj. V zimě je správná volba teplý čaj, či pitná voda. K doplnění energie také poslouží pečivo obložené sýrem, šunkou a zeleninou. Pacienty s diabetem by mohla zastihnout lehčí hypoglykémie, určitě s sebou mějte antihypoglykemické potraviny (ovocný džus, hroznový cukr, ovocná müsli tyčinka, ovoce, pečivo,...)
Komentář lékařeJedná se o delší trasu, která na začátku může být pro některé jedince nepříjemná při náročnějším sestupu k řece. Na druhém břehu na Vás ale již čeká nenáročná odpočinková trasa, která je doplněná atraktivním okolím podél břehu Vltavy. Určitě tedy stojí za to, tuto procházku absolvovat. Doporučuji zařadit alespoň dvě přestávky a občerstvit se. Zároveň také zvolte Vám vyhovující tempo.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa patří mezi vzdálenostně náročnější. Začínáme ze zastávky autobusu Kamýcká a pokračujeme po asfaltu. Na křižovatce s ulicí Na Pasece odbočujeme doprava a vcházíme na lesní stezku. Mírně vlevo nás navede značka na vyhlídku. Poté se po stejné trase pár metrů vrátíme a pokračujeme prudkým kopcem dolů až k přívozu Sedlec. Během sestupu překonáváme mnoho schodů a povrch také není ideální pro kočárky. Po dešti se cesta může stát bahnitou a kluzkou. Tento sestup je nevhodný pro seniory s problémy kloubů a rodiny s kočárky. Na druhé straně řeky na nás již čeká krásná rovná asfaltová cesta podél Vltavy po cyklostezce. Často zde můžeme potkat cyklisty a bruslaře, a tak je vhodné nepouštět děti z dozoru, aby nedošlo k nehodě. Cesta je od tohoto úseku nenáročná a vede až na Nádraží Podbaba.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This