Roztyly-Labuť

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasymetro Roztyly
Konec trasyautobus MHD U Labutě
Vzdálenost5.8 km
Povrch trasyasfalt, lesní cesta
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři
Zajímavosti na trase
Kunratický les
pramen Václavka
zookoutek
Hřištědětská hřiště v Kunratickém lese
RestauraceGlobus, U Krále Václava IV., srub Gizela, Na tý louce zelený
Obtížnost3
Data z Garminumuž, 36 let, 92kg
Čas1:05:40
Průměrná rychlost5.2 km/h
Průměrné tempo11:26 min/km
Spálené kCal466 kCal
Průměrná tepová frekvence98 T/min
Maximální tepová frekvence122 T/min
Stoupání91 m
Klesání134 m
Nutriční komentářNa tuto trasu Vám postačí vzít si dostatek tekutin, minimálně 0,5l láhev je nutností. Vhodná je neperlivá minerální voda, která může být i mírně oslazena - například do ní můžete přidat ovocný džus v poměru 1:3 (džus:voda). Pokud Vám procházka nezabere více než 2 hodiny, není třeba mít s sebou svačinu, ovšem kus ovoce (například jablko) Vás při cestě zpět může příjemně povzbudit. Jestliže se léčíte s cukrovkou a zvláště pokud si aplikujete inzulin, nezapomínejte mít vždy při sobě prostředky pro navýšení hladiny cukru v krvi pro případ hypoglykémie.
Komentář lékařeTato trasa je ideální za každého počasí, jelikož část trasy vede lesní cestou, která nás ochrání před vysokými teplotami. Předejdeme tak vzniku úpalu. V průběhu trasy nás nečeká žádné velké převýšení, proto bych tuto trasu doporučil všem jedincům, kteří již s obdobnou délkou trasy v podobě 5 km mají zkušenosti. Během cesty doporučuji pravidelné kontroly glykémii u diabetiků. V případě poklesu glykémií si hned vypijeme pitíčko džusu.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Lehčí verze trasy 22, jelikož je opačným směrem a tudíž vede více z kopce. Začíná se na metru Roztyly a pokračuje po modré turistické značce až k rozcestníku Kunratický les, kde se přejde na zelenou značku k zookoutku a odtud až k Labuti po žluté značce. Trasa je náročnější jen v samém úvodu, kdy vede mírně do kopce, jinak je po rovině či z kopce (úsek k zookoutku).

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This