Písnice – Točná

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyMHD Písnice
Konec trasyMHD Točná
Vzdálenost6.8 km
Povrch trasyasfalt, polní a lesní cesta
Vhodné proNW, běh
Zajímavosti na trase
Vyhlídka Nouzov
Vyhlídka na Točnou
letiště Točná
HřištěDětské hřiště u letiště Točná
RestauraceKamenný dvůr
Obtížnost5
Data z Garminumuž, 37let, 93kg
Čas1:24:03
Průměrná rychlost5 km/h
Průměrné tempo11:57 min/km
Spálené kCal631 kCal
Průměrná tepová frekvence97 T/min
Maximální tepová frekvence138 T/min
Stoupání114 m
Klesání88 m
Nutriční komentářPřed tímto typem pohybové aktivity je vhodné si dopřát plnohodnotný pokrm - jako je snídaně, či oběd (bílkovinná potravina + sacharidová potravina + zelenina), který konzumujeme minimálně hodinu a půl před zahájením chůze. Dále je vhodné s sebou mít dostatek tekutin, jejich typ volíme dle aktuálních podmínek počasí. V letních měsících je vhodná pitná voda, zředěný ovocný džus, či vychladlý ovocný čaj. V zimě je správná volba teplý čaj, či pitná voda. Pokud by někomu docházely síly před závěrečným stoupáním nad Točnou, je vhodné mít s sebou kus ovoce – jablko, hruška, mandarinka, banán. K doplnění energie také poslouží pečivo obložené sýrem, šunkou a zeleninou. Pacienty s diabetem by po stoupání do kopečka mohla zastihnout lehčí hypoglykémie, určitě s sebou mějte antihypoglykemické potraviny (ovocný džus, hroznový cukr, ovocná müsli tyčinka, ovoce, pečivo,...)
Komentář lékařeDélka této trasy by mohla leckoho odradit, jedná se však o nenáročnou trasu, kterou zvládne každý alespoň lehce aktivní jedinec. Doporučil bych mírnější tempo, které bych dodržoval po celé délce této vycházky. V průběhu trasy absolvujte alespoň 2 odpočinkové pauzy, kde se nezapomeňte občerstvit , aby jste předešli kolapsovým stavům z nedodržování pitného režimu.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná na zastávce MHD Písnice odkud vede po žluté turistické značce asi 4,5km až k rozcestníku Točná-letiště, kde přejde na zelenou turistickou značku a pokračuje až k zastávce MHD Točná. Trasa vede přirodou nedaleko Prahy a nabízí 2 vyhlídková místa. Profilem je trasa ne příliš náročná, pouze v závěru je prudší stoupání nad Točnou.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This