Modřanská rokle

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyZastávka tram Poliklinika Modřany (přes ulici veřejné parkoviště)
Konec trasyZastávka tram Poliklinika Modřany
Vzdálenost6.4 km
Povrch trasyasfalt
Vhodné proNW, kočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase

 

Naučná stezka Modřanská rokle
Kolem stezky několik studánek
Libušský potok
HřištěDětská hřiště podél stezky
RestauraceRestaurace na Sofijském náměstí u zastávky Poliklinoka Modřany
Obtížnost3
Data z Garminumuž 36 let, 92 kg
Čas1 hodina
Průměrná rychlost6.5 km/h
Průměrné tempo9:15 min/km
Spálené kCal6 kCal
Průměrná tepová frekvence114 T/min
Maximální tepová frekvence137 T/min
Stoupání65 m
Klesání65 m
Nutriční komentářTato trasa není časové náročná, proto si na cestu nemusíte připravovat poctivou svačinu. Pokud na procházku vyrazíte najezení, postačí vám láhev s minerální neperlivou vodou alespoň o objemu 0,5 litru. V případě vysokých venkovních teplot se nebojte zvolit litrovou láhev a vodu si mírně oslaďte sirupem nebo smíchejte se 100% džusem (2/3 voda, 1/3 džus). Ale pozor: mírně oslazenou vodou není myšlena sladká limonáda typu malinovka nebo kofola. Tyto nápoje v sobě obsahují velké množství energie (kolem 700 kJ/500 ml) a navíc jsou perlivé, takže vám při svižné chůzi nemusejí udělat dobře. Do batohu můžete přibalit kusové ovoce jako malou svačinu pro případ potřeby. Diabetici by rozhodně neměli zapomínat na možnost výraznějšího poklesu krevního cukru (hypoglykémie), proto by při sobě vždy měli mít první pomoc ve formě tablet hroznového cukru či krabičky džusu.
Komentář lékařePřestože se procházka jeví jako lehká a vhodná i pro méně zdatné jedince, klidně si odpočiňte v polovině. Zkuste dechové cvičení - nádech na 4 kroky a výdech na 4 kroky. Máte li doma tlakoměr, změřte si krevní tlak po procházce a zaznamenejte. Pokud vás druhý den budou bolet nohy, dejte si raději další den poněkud kratší trať. Máte-li měřič tepové frekvence podívejte se občas i na něj.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Tato trasa je orientačně nenáročná a začíná a zároveň končí u tramvajové zastávky Poliklinika Modřany, odkud pokračuje po značené cyklostezce A21 na naučnou stezku Modřanská rokle. Trasa vedepo celé délce podél Libušského potoka až k retenční nádrži Libušská a dále k desť.usaz.nádrži Libušská, kde je možné trasu „zkrátit“ ulicí Skalská na autobusouvou zastávku Jirčanská. Jinak trasa pokračuje zpět po naučné stezce, kde si můžete znovu vychutnat kousek podmanivé přírody v hlavním městě.

Hodnocení
[Celkem: 2 Průměrné hodnocení: 5]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This