Hostivařská přehrada

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasytram Hostivařská
Konec trasytram Hostivařská
Vzdálenost6.4 km
Povrch trasyasfalt, zpevněná cesta
Vhodné proNW, běh, kočárky
Zajímavosti na trase
naučná stezka Povodím Botiče
Hostivařská přehrada
pramen U Hostivařské přehrady
HřištěV "horní" části parku několik dětských hřišt
RestauracePivnice U Jeníčka, Hospůdka Karolína, Restaurace Meandr, Restaurace Pod Hrází
Obtížnost5
Data z Garminumuž, 36 let, 92 kg
Čas1:02:25
Průměrná rychlost6.2 km/h
Spálené kCal492 kCal
Stoupání62 m
Klesání62 m
Nutriční komentářPřed touto trasou si určitě dopřejte plnohodnotný pokrm (bílkovinnná potravina + sacharidová potravina), který konzumujte minimálne hodinu a půl před zahájením činnosti. Tato trasa dále nevyžaduje větší potřebu svačin. Je vhodné mít s sebou v případě potřeby kus ovoce (jablko, banán, hruška,..). Diabetiky by po stoupání do kopečka mohla zastihnout lehčí hypoglykémie, určitě s sebou mějte antihypoglykemické potraviny (ovocný džus, hroznový cukr, ovocná müsli tyčinka,..). Tekutiny během pohybu doplňujte hypotonickým nápojem v podobě pitné vody, vody se šťávou, či neperlivou slabě mineralizovanou minerálkou (Dobrá voda, Magnézia,..). Pozor na konzumaci alkoholu, ke kterému bude blížící se letní počasí pobízet. Věděli jste, že 500ml Plzeňského piva pokryje svojí kalorickou hodnotou polovinu vydané energie z této procházky?
Komentář lékařeTato trať je vhodná již pro zdatnější chodce. 6,2 km je poměrně dlouhá trasa, která vyžaduje kvalitní obuv i sportovní oděv. Máte-li vysoký krevní tlak, zkuste si po procházce a příjezdu domů cca 5-10 min po dosednutí změřit krevní tlak, ten zaznamenejte. Změřte si ho také v den kdy nebudete na turistické procházce. Možná budete překvapeni, jak se zlepšil. V případě, že je vysoký, může to být tím, že procházka byla velmi intenzivní, ale také tím, že jste si zapomněli ranní lék vzít, což je skoro pravděpodobnější varianta. Pokud vás z procházky bolí klouby (kolenní, kyčelní), poraďte se se svým lékařem o vhodné pohybové aktivitě.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná (a končí) u tramvajové zastávky Hostivařská a pokračujé ulicí Hostivařská ze které se odbočí vleno do ulice U Břehu, která vede až do lesoparku Hostivař podél potoka Botiče. První polovina trasy je víceméně po rovině. Po 1,5 km se dojde k přehradě, podél které se pokračuje další 1,5 km. Poté následuje asi 300m úsek výraznějšího stoupání do horní části parku, kde se jde cca 2km po vrstevnici a pak následuje příkré klesání zpět na naučnou stezku podél Botiče, po které se trasa vrací zpět na tramvajovou zastávku Hostivařská.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This