Dívčí Hrady, Děvín

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasystanice metra Radlická
Konec trasyzastávka tram Hlubočepy
Vzdálenost5.3 km
Povrch trasyasfalt, lesní a polní cesta, kameny
Vhodné proNW, běh
Zajímavosti na trase
studánka u Děvína
vodárenská věž Děvín
Přírodní památka Ctirad
Hradiště Děvín
vyhlídková místa na Prahu
Přírodní památka Železniční zářez
Pražský semmering – Jihovýchodní viadukt
zámek Slovanka
Restauraceobčerstvení před Prokopským údolím v Hlubočepích Restaurace U Škopů Besední restaurace Hlubočepy Folklore Garden
Obtížnost6
Data z Garminumuž, 36 let, 92 kg
Čas1:03:44
Průměrná rychlost5 km/h
Průměrné tempo11:57 min/km
Spálené kCal485 kCal
Průměrná tepová frekvence88 T/min
Maximální tepová frekvence121 T/min
Stoupání124 m
Klesání179 m
Nutriční komentářVzhledem k náročnějšímu terénu, který vás na této trase čeká, bude vhodné připravit si s sebou kromě tekutin také malou svačinu. K pití si vezměte alespoň litr neperlivé vody nebo zchladlého ovocného čaje. Pro doplnění energie vám dobře poslouží nakrájené ovoce a zelenina, případně jogurtový nápoj. Diabetiky by na této trase mohla zastihnout lehčí hypoglykémie, proto by s sebou určitě měli mít potraviny pro rychlé doplnění cukru (ovocný džus, hroznový cukr, ovocná müsli tyčinka).
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná na stanici metra Radlická a vede ulicí Kurtvirtova a Výmolova podél vodárenské věže. Po minutí lesa se odbočí na pěšinu vlevo a dojde se na první vyhlídkové místo Ctirad. Poté trasa pokračuje víceméně po vrstevnici až k bývalému hradišti Děvín. Po celou dobu se můžeme kochat krásným výhledem na pravý břeh Vltavy. Asi nejhezčí výhled je z vyhlídkového místa nad Hlubočepskými plotnami. Odtud pak vede cesta strmě dolů do Hlubočep a ústí na počátku Prokopského údolí. Odtud naše trasa pokračuje po zelené turistické značce až k tramvajové zastávce Hlubočepy, kde končí. Trasa je náročná ani ne tak délkou jako profilem a terénem a je vhodná pro zdatnější jedince. Doporučujeme také se vybavit pevnou obuví, dlouhými kalhotami, vhledem k možnému vysokému porostu kolem cest.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This