Vycházka po Královské oboře – Stromovka

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyVýstaviště Holešovice (tram), parkování placené u Výstaviště, nebo v zónách placeného stání
Konec trasyVýstaviště Holešovice (tram)
Vzdálenost6.4 km
Povrch trasyasfalt, kostky, zpevněná cesta
Vhodné proNW, kočárky, senioři
Zajímavosti na trase
Planetárium
bývalá myslivna
Místodržitelský letohrádek
HřištěPo trase je k využití několik dětských hřišt
RestauraceŠlechtovka, Restaurace Vozovna
Obtížnost3
Data z GarminuMuž, 90 kg, 36 let
Čas1 h 2 m
Průměrná rychlost5.9 km/h
Průměrné tempo10:11 min/km
Spálené kCal528 kCal
Průměrná tepová frekvence111 T/min
Maximální tepová frekvence136 T/min
Stoupání41 m
Klesání41 m
Nutriční komentářProjití této trasy by vám nemělo trvat déle než 2 hodiny, proto je třeba vzít si především dostatek tekutin (0,5 -1 litr). Zvolte neperlivou vodu - může být i minerální a mírně oslazená. Poctivá svačina na cestu není nutná, ale malé doplnění energie v podobě kusového ovoce (jablko, hruška) se může hodit. Na cestu vyražte najedení, ovšem s určitým odstupem od posledního hlavního jídla. Pokud se léčíte s cukrovkou, základem je mít s sebou první pomoc pro případ hypoglykémie ve formě krabičky džusu či hroznového cukru, případně kousek pečiva.
Komentář lékařeRovinatá trať, nicméně poměrně dlouhá, je vhodná pro lidi se střední kondicí, kteří již bez větších problémů zvládají kratší tratě. Pokud jste na začátku snažení, určitě si v polovině dejte přestávku. U pacientů s vysokým krevním tlakem doporučujeme změřit krevní tlak před procházkou a hlavně po návratu domů. Možná budete sami překvapeni, že bude po procházce krevní tlak v uspokojivých hodnotách. Rada pro diabetiky: sledujte své glykémie pravidelně, pokud půjdete alespoň 3 x týdně podobně náročnou trasu, glykémie se skoro jistě zlepší.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná (a končí) u konečné stanice tramvaje Výstaviště Holešovice. Část trasy vede po znašené cyklostezce, kde se pohybují jak cyklisti tak bruslaři. Od Výstaviště se jde kolem Planetária z mírkného kopečka a po překřížení hlavní bruslařské cesty se parkem vrátíte na cyklostezku. Na rozcestníku vede trasa směr Trója, pod viaduktem, před schody směrem na most do Tróji se uhýbá doleva a pokračuje podél Malé říčky k dalšímu viaduktu, kterým se trasa vrací zpět do Královské obory. Po „hlavní cestě“ se dostanete k bývalé myslivně dokud následuje mírné stoupaní s několika schody až k Místodržitelskému letohrádku, odkud je pěkný výhled na Stromovku a Tróju (tuto část je možné vynechat a pod schody pokračovat rovně po cestě). Od letohrávku se cesta svažuje zpět do obory až k Šlechtově restauraci a poté po cestách parku Stromovka. Závěr trasy je do mírného kopce zpět k zastávce tramvaje Výstaviště Holešovice.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This