Procházka Starým Městem

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasystanice metra Náměstí Republiky
Konec trasystanice metra Staroměstská
Vzdálenost3.1 km
Povrch trasyasfalt, dalžební kostky
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase

 

památky na Starém Městě a Josefova
(Prašná brána, kostel sv. Jakuba, minoritský klášter, kostel sv.Haštala, Anežský klášter, Speculum Alchemiae, kostel sv. Šimona a Judy, Španělská synagoga, Kostel sv. Salvadora, Kostel sv. Ducha, Staroměstské náměstí, Kostel sv. Mikuláše, Maiselova synagoga, Židovská radnice, Maiseova synagoga, Staronová synagoga, Židovský hřbitov, Uměleckoprůmyslové muzeum, Pinkasova synagoga)
RestauraceRestaurace téměř na každém rohu
Obtížnost1
Data z Garminumuž, 36let, 92 kg
Čas0:33:52
Průměrná rychlost5.2 km/h
Průměrné tempo11:26 min/km
Spálené kCal240 kCal
Průměrná tepová frekvence90 T/min
Maximální tepová frekvence144 T/min
Stoupání10 m
Klesání14 m
Komentář lékařeDoporučil bych pevnou obuv. Obezřetní bychom měli být pouze v případě deště, kdy dlažební kostky mohou být kluzké. Jedná se o nenáročnou trasu s četnými památkami v průběhu trasy. V letních horkých dnech nezapomeneme dodržovat pitný režim, abychom předešli kolapsovým stavům z důvodu dehydratace.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Tato krátká trasa nás provede kolem památek Staré Prahy. Začíná na Náměstí Republiky odkud se dáme Prašnou bránou a ulicí Celetná a ulicí Temlová ke kostelu sv.Jakuba. Odtud ulicemi Malá Štupartská, Masná, Dlouhá a Rámová na Haštalské náměstí. Dále kolem Anežského kláštera ulicí U Obecního Dvora a Kozí k Milosrdným. Ulicí U Milosrdných se dostaneme ke kostelu sv. Šimona a Judy odkud ulicí Dušní dojdeme ke Španělské synagoze a kolem kostela sv. Salvadora a ulicí Dlouhou se dostaneme na Staroměstké náměstí. Ze Staroměstkého náměstí projdeme kolem kostela sv. Mikuláše na náměstí Franze Kafky a ulicí Maislova projdeme kolem židovských synagog na Josefově. Dále projdeme ulicemi Břehová a 17.listopadu a u Rudolfina se dáme do ulice Široká a ulicí Valentinskou se dostaneme ke stanici metra Staroměstská.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This