Po Vyšehradských hradbách

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasymetro Vyšehrad
Konec trasymetro Vyšehrad
Vzdálenost4.3 km
Povrch trasyasfalt, kostky
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase

 

Vyšehradské hradby
památky na Vyšehradě
Výhlídky z vyšehradských hradeb
Hřištědětské hřiště na Vyšehradě, senior park Gorlice
RestauraceYam Yam restaurace Restaurace Fine Cafe Restaurace Rio´s Vyšehrad Občerstvení v ulici Soběslavova na Vyšehradě
Obtížnost3
Data z Garminumuž, 36 let, 92 kg
Čas0:39:55
Průměrná rychlost6.2 km/h
Průměrné tempo9:42 min/km
Spálené kCal351 kCal
Průměrná tepová frekvence107 T/min
Maximální tepová frekvence119 T/min
Stoupání117 m
Klesání117 m
Nutriční komentářTato trasa na Vyšehrad není příliš náročná, připravíme si tedy lehčí svačinu, která se může hodit po vystoupání na hradby. Vhodná varianta je miska s ovocem – jablkem, banánem, melounem, či meruňkami. K ovoci ještě můžeme přidat bílé kefírové mléko, které vychlazené v letních měsících určitě příjemně osvěží. Pokud se vydáme na trasu před obědem, je vhodné mít také kus obloženého pečiva sýrem, šunkou, nebo vajíčkem, doplněn rajčetem, či okurkou. Nezapomeňme na pitný režim, který nejlépe doplníme pitnou vodou, minerálkou, nebo zředěným džusem. Pacienti s diabetem mellitu si připraví také potraviny, kterými budou řešit možný výskyt hypoglykémií. Vhodný je hroznový cukr, ovocné pitíčko, kus ovoce,..
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná na stanici metra C – Vyšehrad, odkud vede ulicí Na Bučance až k Táborské bráně do pevnosti Vyšehrad. Poté ulicí v Pevnosti až k Rotundě sv. Martina, kde se vpravo do mírného kopce vydáme na hradby, po kterých obejdeme celou pevnost s několika možnostmi výhledy na různé části Prahy. Po obejití hradeb se dáme ulicí Soběslavova a Štulcova kolem Baziliky sv. Petra a Pavla a Starého a Nového proboštství až k Cihelné bráně a odtud ulicí V pevnosti a Na Bučance zpět ke stanici metra Vyšehrad.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This