Okolo džbánu

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyzastávka MHD Divoká Šárka
Konec trasyzastávka MHD Divoká Šárka
Vzdálenost6.6 km
Povrch trasyasfalt
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase
Na trase je vždy po pár metrech lavička s odpadkovým košem.
Kozákova skála a Šestákova skála
koupaliště Divoká Šárka
Čertův mlýn
Junior park Praha
Franciho pramen a pramen Čertovka
HřištěSportoviště u vodní nádrže džbán
RestauraceRestaurace a občerstvení cca po 500 - 1000 m. Občerstvení Šárka, Restaurace Šárka, Restaurace za pět minut dvanáct.
Obtížnost2
Data z Garminužena, 25let, ??kg
Čas1:31:04
Průměrná rychlost4.5 km/h
Průměrné tempo13:22 min/km
Spálené kCal640 kCal
Průměrná tepová frekvence128 T/min
Maximální tepová frekvence171 T/min
Stoupání156 m
Klesání157 m
Nutriční komentářTato trasa je velmi příjemná a nenáročná. Pití a jídlo, které si vezmete s sebou, přizpůsobte množství času, který chcete v těchto pěkných končinách strávit. Nutnou výbavou je minimálně půllitrová láhev s vodou na osobu a pro diabetiky navíc prostředky pro zvládnutí případné hypoglykémie (hroznový cukr, krabička džusu). Především u dětí dbejte na dostatečný pitný režim a průběžně je podněcujte, aby se napili. Vhodnou svačinou může být ovoce předem nakrájené a uložené do krabičky - tím většinou nepohrdne ani Vaše ratolest. Dobrou alternativou je také vychlazený mléčný nápoj (kefír, jogurtové mléko), ideálně neochucený, místo toho doplněný čerstvým ovocem. Pokud strávíte v Divoké Šárce více hodin, můžete pro odpočinek a načerpání energie využít některou z restaurací nebo stánek s občerstvením. Dobře si ale rozmyslete výběr - sladká limonáda, pivo, nakládaný hermelín, párek v rohlíku, sekaná nebo smažený sýr v housce není zdravý, natož "dietní" pokrm. Pokud se nesnažíte o redukci hmotnosti a máte dostatek pohybu, výjimečně si některý z těchto "hříchů" dopřejte. Vždy také záleží na množství - jedno pivo nebo limonáda Vám jistě neuškodí. Jestliže se snažíte zhubnout nebo chcete jíst zdravě, zvolte takovou restauraci, kde mají v nabídce i méně kalorická a zdravější jídla, např. zeleninový salát se sýrem či kuřecím masem, polévku, grilovaný plátek libového masa s pečivem. K pití si můžete objednat například džus ředěný vodou, který Vás příjemně osvěží, (možná :) zažene chuť na zmrzlinu a nepřinese Vám tolik energie v podobě přidaných cukrů.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa Divoká Šárka č. 1 je orientačně i fyzicky nenáročná. Začíná i končí u zastávky Divoká Šárka. Celá trasa vede přírodním parkem Šárka – Lysolaje, kde si zábavu najde každý bez ohledu na věk. V tomto přírodním parku si můžete vychutnat krásu přírody, kterou by v hlavním městě hledal málokdo. Divoká Šárka návštěvníkům nabízí krásná místa, kde si můžete vychutnat šumění potůčku nebo se nechat unášet na vlnách vodní nádrže Džbán. Na své si také přijdou rodiny se svými ratolestmi. Můžete zde navštívit koupaliště Divoká Šárka. Také sportovní nadšenci se zde nebudou nudit. Nalezneme zde velký sportovně zábavný park s golfovým hřištěm, opodál tenisové kurty nebo fotbalové hřiště. Pokud by se vám Divoká Šárka zalíbila a chtěli byste zde strávit delší čas, můžete využít Kemp Džbán.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This