Nádraží Modřany – Přístaviště

MěstoPraha 4
KrajPraha
Začátek trasyNádraží Modřany (tramvajová zastávka) / Praha-Modřany (vlaková zastávka)
Konec trasyPřístaviště (tramvajová a autobusová zastávka)
Vzdálenost4.9 km
Povrch trasyasfalt
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase

Branický most, Golf & Country Club Hodkovičky, fotbalgolf, lanové centrum

Hřištěfreestyle park, 2x dětské hřiště, minigolf, fotbalgolf, golfové hřiště v Hodkovičkách, Sportovní areál HAMR-Záběhlice, lanové centrum
Restaurace restaurace a bistro Rosamrina, Vodácká Krčma u Sváry, Restaurace Hamr, občerstvení Palouček
Obtížnost3
Data z Garminužena, 21 let, 62 kg
Čas0:45:18
Průměrná rychlost6.4 km/h
Průměrné tempo9:25 min/km
Spálené kCal209 kCal
Průměrná tepová frekvence116 T/min
Maximální tepová frekvence153 T/min
Stoupání11 m
Klesání12 m
Nutriční komentářNe trasu této délky můžeme zvolit malou svačinku v podobě obloženého pečiva se sýrem, šunkou a zeleninou, kefírem či ovocem, které si můžeme dát v průběhu nebo na konci trasy. Obzvláště v letních měsících nezapomínáme na pitný režim, vhodná je láhev s pitnou vodou, jemně perlivou minerálkou či s ovocným čajem. Lidé, kteří se léčí s cukrovkou by nikdy neměli zapomenout na potraviny, kterými by řešili případnou hypoglykémii. Nejvhodnější je hroznový cukr, 100% ovocný džus, ovocné müsli tyčinky či jiné potraviny s rychlými cukry.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Začátek trasy je na tramvajové zastávce Nádraží Modřany. Přijet lze také vlakem na Praha-Modřany zastávka, která se nachází na dohled od tramvajové zastávky. Celá trasa vede po hladkém asfaltu, takže hned na začátku nasadíme na hole botičky. Od tramvajové (či vlakové) zastávky sejdeme k tunelu, který vede pod vlakovými kolejemi a pak se vydáme doprava (směr Braník a centrum) po proudu Vltavy. Celá trasa vede podél Vltavy. Cestou k Braníku míjíme freestyle park, dětské hřiště, restauraci Rosamrina, minigolf, fotbalgolf a golfové hřiště Hodkovičky. Při křížení s ulicí Lodnická (na úrovni zastávky Černý kůň) se lze občerstvit ve Vodácké Krčmě u Sváry. Těsně za Branickým mostem je velký Sportovní areál HAMR-Záběhlice s restaurací, tenisovými hřišti, badmintonovou halou a lanovým centrum (včetně velkého dětského hřiště s tobogány). U občerstevní Palouček zahneme doprava do ulice U Kempinku a pak doleva do ulice Ledařská. Pak se napojíme zpátky na cyklostzeku a pokračujeme až na Pobřežní cestu, odkud dojdeme až na zastávku Přístaviště. Na trase není velké stoupání a v případě velké únavy je možné aktivitu předčasně ukončit na zastávkách Černý kůň či Pobřežní cesta. Cyklostezka je poměrně široká, ale přesto je v letních měsících třeba počítat s velkou frekvencí cyklistů a bruslařů.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This