Krátká vycházka na Vyšehrad

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasymetro Vyšehrad
Konec trasymetro Vyšehrad
Vzdálenost2.7 km
Povrch trasyasfalt, kostky
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase
Vyšehrad
Basilika sv. Petra a Pavla
Vyšehradský hřbitov
vyhlídky na Prahu
rotunda sv.Martina
Hřištědětské hřiště
RestauraceYam yam Restaurace Rio´s Vyšehrad
Obtížnost1
Data z Garminumuž, 36 let, 92 kg
Čas0:28:38
Průměrná rychlost5.8 km/h
Průměrné tempo10.18 min/km
Spálené kCal235 kCal
Průměrná tepová frekvence100 T/min
Maximální tepová frekvence118 T/min
Stoupání68 m
Klesání72 m
Nutriční komentářNa tuto nenáročnou trasu není potřeba příprava velkých svačin. Primární je mít s sebou láhev s pitnou vodou, minerálkou, či se zředěnou ovocnou šťávou. Pokud na cestu vyráží pacient s diabetem, nezapomene na potraviny na řešení možného výskytu hypoglykémií. Vhodný je hroznový cukr, ovocné pitíčko, kus ovoce,..Ovoce může přibalit jakýkoliv účastník na zahnání chutí.
Komentář lékařeKrátká ideální trasa za každého počasí s výhledem na Prahu. Celý terén vede po po asfaltu a dlažebních kostkách, proto bych tutu trasa nedoporučil pouze jedincům s artrózou kyčelních či koleních kloubů. Po cestě je řada zajímavých památek. V horkých letních dnech dodržujte pravidelný pitný režim, alespoň 2 litry tekutin denně, aby jste předešli dehydrataci a s tím souvisejících kolapsovým stavům.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná a končí u stanice metra Vyšehrad. Je nenáročná a vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Krátké schody, které jsou po cestě se dají snadno objet, takže trasu vzhládnou i jedinci s pohybovým omezením, či rodiny s kočárky. Od metra trasa vede kolem Kongresového centra a dále ulicí Na bučánce až k Táborské bráně, kterou vstoupí do pevnosti Vyšehrad. U rotundy sv. Martina se dá vpravo do krátkého kopečna na hradby, z kterých je pěkný výhled na Prahu. Po těchto hradbách obejde část Vyšehradu a dovede nás k Basilice sv. Petra a Pavla a pokračuje kolem ní ulicemi Štulcova a K Rotundě a zpět Leopoldovou a Táborskou bránou směrem k metru.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This