Kolem Kunratického lesa (kratší varianta)

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasystanice metra Roztyly, parkování možné u obytných domů na druhé straně magistrály (pod magistrálou je podchod)
Konec trasystanice metra Roztyly
Vzdálenost7.3 km
Povrch trasyasfalt, nezpevněná cesta - stěrk, kamínky, hlína
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři
Zajímavosti na trase

 

Sekvojovice obrovské v Michelském lese
Jilm vaz v Michelském lese
Studánka „Krychle“
Zoo koutek Kunratický les
Studánka Václavka
HřištěDětské hřiště v Michelském lese Dětské hřiště Kunratický les (U krále Václava IV.) Dětské hřiště Kunratický les (U Kunratického lesa) Sportoviště v ulici Na Ovčíně Dětské hřiště Na Ovčíně + fotbalové hřiště Dětské hřiště u hotelu Globus
RestauraceGrill Restaurant Za větrem Restaurace Na Tý louce zelený Restaurace U Krále Václava IV. Restaurace Globus
Obtížnost3
Data z GarminuMuž, 90 kg, 36 let
Čas1 hod 6 min
Průměrná rychlost6.7 km/h
Průměrné tempo8:58 min/km
Spálené kCal604 kCal
Průměrná tepová frekvence117 T/min
Maximální tepová frekvence138 T/min
Stoupání92 m
Klesání92 m
Nutriční komentář"Na tuto trasu není nutno větších svačin, pokud jste diabetik je vhodné mít s sebou kus ovoce – jablko, banán, mandarinka, či kousek pečiva. Nezapomeňte také na antihypoglykemické potraviny – ovocné pitíčko, hroznový cukr, ovocná müsli tyčinka,.. Pitný režim dodržujeme průběžně během aktivity nejlépe pomocí hypotonického nápoje (pitná voda, voda se šťávou, neperlivá slabě mineralizovaná minerální voda - Dobrá voda, Magnézia,..)"
Komentář lékařeProcházka, která je již poněkud delší, přeci jenom mírně zvlněná, je spíše pro zdatnější. Pohyb v lesním prostředí zvyšuje riziko kousnutí klíštětem. V případě, že se vám objeví červený flek v oblasti kousnutí klíštětem, navštivte raději svého lékaře. Vždy se bedlivě prohlédněte a raději noste dlouhé kalhoty. Nezapoměňte na pohodlnou obuv s pevnou podrážkou kvůli nerovnostem a ostrým větvičkám, které zvláště pro diabetiky můžou být rizikové.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Začátek (a zároveň i konec) trasy je na stanici metra C Roztyly (nad schody se dát východem vpravo). Naplánovaná trasa kombinuje 3 turistické značky (žlutá, zelená, modrá). V prvním úseku se terén mírně svažuje až k jezírku U labutě a převládá asfaltový terén, který se postupně mění v nezpevněnou štěrkovokamenitou cestu. Dále pokračuje trasa proti proutu Kunratického potoka až k rozcestí u krále Václava IV., kde se trasa napojí na zelenou tristickou značku a pokračuje kolem malého zookoutku do mírného kopce po asfaltovém povrchu až k rozcestníku U Kunratického lesa, kde se napojí na modré turistické značení, které nás dovede kolem Velkého altánu zpět ke stanici metra Roztyly.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This