Kolem Kunratické lesa (delší varianta)

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyMetro Roztyly
Konec trasyMetro Roztyly
Vzdálenost8.2 km
Povrch trasyasfalt, štěrk, hlína, lesní cesta
Vhodné prokočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase
Sekvojovice obrovské v Michelském lese
Jilm vaz v Michelském lese
Studánka Krychle
Zookoutek Kunratický les
Studánka Žofínka
Studánka Urešova
HřištěDětská hřiště v Kunratickém lese
RestauraceGrill restaurant Za větrem Restaurace Na tý louce zelený Restaurace U Krále Václava IV. Restaurace Globus
Obtížnost6
Data z Garminumuž, 36 let, 92 kg
Čas1h 21min 40sec.
Průměrná rychlost6 km/h
Průměrné tempo10:04 min/km
Spálené kCal703 kCal
Průměrná tepová frekvence104 T/min
Maximální tepová frekvence138 T/min
Stoupání83 m
Klesání83 m
Nutriční komentářNa tuto delší trasu je vhodné vyrazit po větším jídle – snídani, či obědě a to nejlépe 1,5 hodiny po konzumaci. Zbyde nám tedy příprava svačiny. Volíme obložené pečivo sýrem, šunkou, či vajíčkem, doplněné zeleninou. Čerstvé nakrájené ovoce je dobrá volba na doplnění rychlých sacharidů, praktické je jablko, banán, broskve. Celou svačinu můžeme ještě doplnit kefírovým, nebo jogurtovým mlékem. Nezapomínáme po celou dobu trasy doplňovat tekutiny a to nejlépe v podobě pitné vody, minerální vody, nebo zředěného džusu. Diabetici na tuto trasu přibalí několik potravin na případné zvládnutí hypoglykémií – ovoce, ovocné pitíčko, hroznový cukr, ovocná müsli tyčinka. Okolní restaurace přes které trasa vede, budou v letních měsících jistě lákat na vychlazené pivo, mysleme na množství případných piv, které mohou vydanou energii z procházky hravě dohnat zpátky.
Komentář lékařeTato trasa je náročná nejen svou délkou trasy, nýbrž i pozvolným stoupáním, které nás v průběhu trasy čeká. Určitě by ji měli absolvovat jen středně zdatní jedinci. Pakliže začínáte s pohybovou aktivitou, vyberte si kratší rovinatou trasu. Během cesty doporučuji pravidelné pauzy, obvzláště u pacientů s ischémickou chorobou srdeční. Budeme dodržovat pravidelný přísun tekutin, abychom zabránili případným kolapsovým stavům z důvodu dehydratace. Po návratu z procházky se důkladně prohlídneme, zda jsme se neinfikovali cestou lesní pěšinou klíštětem. Na infekci budeme myslet i po pár dnech, v případě že na těle objevíme červenou skvrnu s centrálním výbledem.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa vede v podstatě po obvodu Kunratického lesa. Začátek trasy je na stanici metra Roztyly, odkud se jde po žluté turistické značce kolem „Labutě“ a dále údolím Kuratického potoka, pod zřiceninou Nového Hrádku. Těsně před Dolnomlýnským rybníkem se odbočí doleva na lesní pěšinu, která se po prudším stoupání cca 200m stoupání napojí na modrou turistickou značku, která pokračuje dále podél Kunratického lesa a dovede nás zpět na Roztyly.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This