Klánovice – Uhříněves (přes Dubeč)

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyželezniční zastávka Praha-Klánovice
Konec trasyželesniční zastávka Praha-Uhříněves
Vzdálenost16.3 km
Povrch trasyasfalt, lesní cesty, štěrk, polní cesta
Vhodné proNW, kočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase
Klánovický les
Xaverovský háj
zřícenina tvrze Dubeč
NS Dubeč-Uhříněves
lom v Dubči
Podlesný mlýn
PP Obora v Uhříněvsi
Hřištědětská hřiště v Běchovicích, Dubči, Uhříněvsi
RestauraceRestaurace U Daschů (Klánovice) Restaurace U Šimůnků (Dubeč) Restaurace U Velké Prahy (Uhříněves) Pizzerie Metamorffozi (Uhříněves)
Obtížnost7
Data z Garminumuž, 36 let, 92 kg
Čas2:54:16
Průměrná rychlost5.6 km/h
Průměrné tempo10:41 min/km
Spálené kCal1412 kCal
Průměrná tepová frekvence105 T/min
Maximální tepová frekvence143 T/min
Stoupání160 m
Klesání126 m
Nutriční komentářDélka a náročnost této trasy bude vyžadovat vetší nutriční přípravu. Na takovouto pohybovou aktivitu je vhodné vyrazit po snídani, či obědě. Na cestu připravíme ovoce (jablko, banány, meloun, broskve,..), pečivo – 2 ks, které namažeme máslem, tvarohovou pomazánkou, či Lučinou, přidáme výběrovou šunku, sýr Eidam a doplníme celý sandwich zeleninou. Nic nezkazíme pokud k této svačině přibalíme kefírový, nebo jogurtový nápoj a ovocnou müsli tyčinku. Tekutiny je vhodné doplňovat po celou dobu procházky pomocí vody, vody se šťávou, čajem, nebo slabě mineralizovanou vodou. Pokud se nechceme nosit s větší svačinou, můžeme navštívit i místní restaurace a zvolit například vyvážený oběd, který se bude skládat z bílkoviny (maso, vajíčko, sýry,.) a přílohy (brambory, rýže, těstoviny..). V nepřízni počasí se můžeme zahřát teplou polévkou, kterou doplníme zároveň také tekutiny. Diabetici na tuto trasu přibalí několik potravin na případné zvládnutí hypoglykémií – ovoce, ovocné pitíčko, hroznový cukr, ovocná müsli tyčinka,..
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Tato náročná a dlouhá trasa začíná u vlakového nádraží v Klánovicích a vede celou dobu po mordé turistické značce. První 4 km prochází Klánovickým lesem a Přírodním parkem Blatov a dále přechází v Xaverovský háj. V Xaverově je krátký cca 200m dlouhý úsek, který je třeba prosít po krajnici vozovky a pak se pokračuje opět lesem až do Běchovic. Zde je možné si trasu zkrátit a vlakem se dostat zpět do Prahy (trasa vede přímo kolem nádraží). V Běchovicích je potřeba přejít hlavní silnici (jsou zde semafory) a pokračuje se obytnou částí směrem na Dubeč. Tento úsek z Běchovic do Dubče je bohužel veden podél silnici a je třeba dávat pozor na projízdějící auta. V dubči se trasa opět dostává mimo hlavní tah a po lesních a polních cestách po naučné stezce vede až do Uhříněvsi. Trasa je náročná hlavně svojí délkou. Převýšení není nijak náročné. V Uhřinevsi trasa končí opět na vlakovém nádraží odkud jede vlak na Hlavní násraží v Praze.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This