Ke zřícenině Nový Hrádek

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyStanice metra Roztyly
Konec trasyAutobusová zastávka Zelené domky
Vzdálenost4.9 km
Povrch trasyasfalt, zpěvněná cesta, lesní pěšina
Vhodné proNW, běh
Zajímavosti na trase

 

zřícenina hradu Nový Hrádek
Kuntratické duby letní
Hřištědětské hřiště u Hotelu Globus
RestauraceRestaurace Globus, Restaurace a vinárna Zelené domky
Obtížnost4
Data z Garminumuž, 36let, 92 kg
Čas53min
Průměrná rychlost5.6 km/h
Průměrné tempo10:42 min/km
Spálené kCal381 kCal
Průměrná tepová frekvence108 T/min
Maximální tepová frekvence135 T/min
Stoupání75 m
Klesání51 m
Nutriční komentářTato trasa přibližně zabere hodinu a půl cesty. Z tohoto důvodu není potřeba vydatnějších svačin na cestu s sebou. Jistě není na škodu mít při sobě láhev s vodou, zředěnou ovocnou šťávu, nebo minerální vodu. Pokud jste diabetik nezapomeňte mít s sebou sacharidové potraviny s vysokým glykemickým indexem jako je hroznový cukr, ovocný džus, nebo ovocná tyčinka
Komentář lékařeTuto trasu bych zařadil do kategorie středně náročných až obtížných. Nejen, že trasa vede obtížným terénem, do kterého bych doporučil zpevněnou obuv, ale i postupné stoupání v průběhu této trasy by mohlo dělat problém převážně pacientům s kardiálním onemocněním. Na tento výlet se tedy vydejte až po zkušenostech s jinými trasami.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná na stanici metra C – Roztyly (po vyšlápnutí schodů doprava) a pokračuje pořád po modré turistické značce. Ze začátku vede mírně do kopečka a poté až ke zřícenině Nového Hrádku, ke které nás dovede po zhruba 3,5km, víceméně po rovině. U základů této stavby, kde mimojiné zemřel panovník Václav IV., je několik naučných vývěsek jak z historie stavby samotné, tak rekonstrukce této zřiceniny. Od Nového Hrádku je cesta trochu náročnější a začíná nepříjemným klesáním ke Kunratickému potoku, poté se pokračuje po zpevněné cestě až k Lávce pod N.Hrádkem a odtud prudším stoupáním k Zeleným domkům a dále k Vídeňské ulici, kde je konec trasy u autobusové zastávky.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This