Karlovo náměstí – Vyšehrad

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyKarlovo náměstí - metro B
Konec trasyVyšehrad - metro C
Vzdálenost5 km
Povrch trasyasfalt, kostky
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři
Zajímavosti na trase
Národní památník hrdinů heidrichiády – Kostel sv. Cyrila a Metoděje
Náplavka – Rašínovo nábřeží
Tančící dům
Podskalská celnice
Cihelná brána
Kasematy
Rotunda sv. Martina
Vyhlídky z Vyšehradu
Leopoldova brána
Táborská brána
HřištěDětské hřiště Vyšehradské sady
RestauraceKrčma u Parašutistů Restaurace Mánes Restaurace Vltava Loď Captain Morgan Hostinec Na Výtoni Restaurace U Kroka Špajz restaurant Restaurace U Šemíka Restaurace Rio´s Vyšehrad Občerstvení na hradbách pevnosti Vyšehrad Yam yam (metro Vyšehrad)
Obtížnost3
Data z Garminumuž 36 let, 92kg
Čas0:55:20
Průměrná rychlost5.3 km/h
Průměrné tempo11:38 min/km
Spálené kCal424 kCal
Průměrná tepová frekvence98 T/min
Maximální tepová frekvence144 T/min
Stoupání127 m
Klesání95 m
Nutriční komentářDélka trasy spadá mezi kratší procházky. Jistě je vhodné mít s sebou láhev s vodou, se šťávou, či se zředěným džusem. Není nutné mít na tuto aktivitu větší svačinu, pokud jste diabetik nezapomeňte mít s sebou sacharidové potraviny jako je hroznový cukr, ovocný džus, či ovocná müsli tyčinka. Po pohybové aktivitě doplňte energii pomocí ovoce, které například doplňte mléčným výrobkem.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná na Karlově náměstí u výstupu z metra směrem do Resslovy ulice a vede Resslovou ulicí směrem k Vltavě, kolem kostela sv. Cyrila a Metoděje na Jiráskovo náměstí. Z Jiráskovo náměstí pokračuje směrem k Mánesu a dále po nálpavce podél Vltavy směrem na Výtoň. Tato část vede po „kočičích hlavách“, proto je třeba v případě NW mít na holích nasazený botičky. Z Výtoně se pokračuje Vlastislavovou ulicí do mírného kopce směrem do pevnosti Vyšehrad, kam stoupíte Cihelnou bránou a za ní se uhne hned doprava a vystoupá se na hradky, ze kterých je pěkný výhled na Prahu. Dále trasa obkrouží hradby Vyšehradu téměř dokola a poté se ulicí V Pevnosti vrací Leopoldovou a Táborskou bránou k ulici Na Bučině směrem ke stanici metra Vyšehrad, kde končí.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This