Hlubočepy-Jinonice

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasyMHD Hlubočepy (vlak PID Praha-Hlubočepy)
Konec trasymetro Jinonice
Vzdálenost6.1 km
Povrch trasyasfalt, lesní cesta, polní cesta
Vhodné proNW, běh
Zajímavosti na trase
Prokopské údolí
hradiště Butovice
vyhlídky na Prokopské údolí
kostel sv.Vavřince
Hřištědětská hřiště v Prokopském údolí
RestauraceRestaurace U Škopů Restaurace U Bučka
Obtížnost5
Data z Garminumuž, 36let, 92kg
Čas1:03:45
Průměrná rychlost5.5 km/h
Průměrné tempo10:54 min/km
Spálené kCal566 kCal
Průměrná tepová frekvence112 T/min
Maximální tepová frekvence154 T/min
Stoupání199 m
Klesání104 m
Nutriční komentářTato trasa spadá mezi středně náročné, je vhodné vyrazit po snídani, nebo obědě, abychom nevycházeli na lačno. Na cestu volíme svačinu v podobě tmavého pečiva obloženého sýrem, šunkou, nebo vajíčkem a doplněného také zeleninou - okurka, paprika, nebo rajčata. Na doplnění energie po stoupání je vhodný rychlý cukr v podobě ovoce - jablko, jahody, mandarinky, banán. Nezapomínáme na pitný režim, který nejlépe doplníme pitnou vodou, vodou se šťávou, nebo zředěným džusem. Pacienti s diabetem mellitu by měli mít s sebou určitě potraviny, kterými budou řešit možný výskyt hypoglykémií. Vhodný je hroznový cukr, ovocné pitíčko, kus ovoce, tekutý cukr, kousek pečiva navíc,..
Komentář lékařeTuto trasu bych doporučil již zdatnějším jedincům, kteří bez obtíží zvládnou kratší úseky. Ačkoliv terén se zdá být zpočátku nenáročný, postupné převýšení dá zabrat převážně kardiakům. Těm doporučuji pomalou chůzi a pravidelné přestávky při pozvolném stoupáním. Diabetici by si měli v průběhu cesty pravidelně kontrolovat hodnoty glykémií a být vybavení džusem či hroznovým cukrem v případě výskytu hypoglykémií. Po návratu domů je třeba si odpočinout.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa začíná v Hlubočepích na začátku Prokopského údolí a vede po zelené turistické značce. Po cca 1200 metrech se odbočí doprava a přejde na žlutou turistickou značku, která vede až na metro Jinonice, kde trasa končí. Zelený úsek trasy je rovinatý, ale po přechodu na žlutou, je třeba počítat s výrazným převýšením a náročnějším terénem. Ale ten výhled stojí za to, si to vyšlápnout. Trasa je jednoduchá na navigaci, ale místy je náročnější terén.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This