Hlubočepy-Barrandov

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasybus, vlak Praha-Hlubočepy
Konec trasytram Geologická
Vzdálenost5.2 km
Povrch trasyasfalt, lesní cesta
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři
Zajímavosti na trase
Prokopské údolí
Barrandovský park
zookoutek
Jezírko
pramen Stydlá voda
Hřištědětská hřiště v Prokopském údolí
RestauraceRestaurace U Škopů, Černý Kohout
Obtížnost5
Data z Garminumuž, 36let, 92kg
Čas0:53:35
Průměrná rychlost5.9 km/h
Průměrné tempo10:13 min/km
Spálené kCal483 kCal
Průměrná tepová frekvence107 T/min
Maximální tepová frekvence142 T/min
Stoupání135 m
Klesání61 m
Nutriční komentářVelmi příjemná trasa jako stvořená pro strávení společných chvil s Vaším potomkem či vnoučetem. Můžete se projít se v pěkném prostředí, navštívit zookoutek a udělat si zastávku na dětském hřišti. Pokud se na této trase zdržíte déle, připravte s sebou do batohu  kromě dostatečného množství vody také svačinu. Může se jednat o nakrájené ovoce a zeleninu uložené v krabičce, které tak zláká i děti, případně chléb namazaný čerstvým sýrem a obložený zeleninou. Jestliže se léčíte s cukrovkou, důležitou výbavou na cesty je i hroznový cukr nebo krabička džusu pro případ nenadálé hypoglykémie.
Komentář lékařeTrasa vede po nenáročném terénu, ideální je také délka trasy. Tuto trasu doporučuji všem jedincům, kteří mají rádi pravidelnou pohybovou aktivitu. Pozor by si měli dát jedinci se srdečním selhání a onemocněním plic. Nepřeceňovat své síly, zvolit pomalejší tempo a pravidelně odpočívat. Večer si pak doma změřte krevní tlak a budete mile překvapeni co to udělá.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Tato trasa prochází jedním z nejhezčích přírodních prostředí v Praze. Začíná na autobusové zastávce Hlubočepy (případně se dá jet vlakem na stanici Praha-Hlubočepy, která je hned vedle), odkud vede Prokopským údolím po zelené turistické značce po rovině až k rozcestí Klukovice-viadukt, odkud pokračuje po žluté značce do většího stoupání cca 400m, ale poté je opět příjemná rovinka až téměř do cíle u tramvajové zatávky Geologická. Trasa je nenáročná na orientaci i povrch. Problémy by mohlo dělat zmiňované stoupání v Klukovicích.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This