Divoká Šárka (Purkrabský háj)

MěstoPraha
KrajPraha
Začátek trasytram Divoká Šárka
Konec trasytram Divoká Šárka
Vzdálenost5.7 km
Povrch trasyTrasa v Purkrabském háji není příliš náročná a zvládnout by ji měl téměř každý, komu není pohyb úplně cizí. Kombinuje 2 turistické značky - žlutou a červenou. Začíná a končí na tramvajové zastávce Divoká Šárka odkud vede po žluté trase až k rozcestníku Purkrabský háj, kde přechází na červenou značku. Povrch je převážně asfaltový, pouze kolem Vaníčkova pomníčku se jde chvíli po lesní cestě a závěr trasy po betonovém povrchu. Zvláště druhý úsek trasy vede krásnou přírodou. Na konci je třeba zdolat několik schodů, které lze ale snadno obejít po asfaltové komunikaci. V první části vede trasa do mírného kopečka, ale ne nijak náročného, zhruba ve dvou třetinách se naopak zvažuje až ke Koupališti Divoká Šárka a poté až ke zmiňovaným schodům po rovince.
Vhodné proNW, běh, kočárky, senioři, hendikepovaní
Zajímavosti na trase
studánka Šestákova
Vaníčkův pomníček
koupaliště Divoká Šárka
Hřištěkoupaliště Divoká Šárka
RestauraceObčerstvení Šárka Mc Donalds Divoká Šárka
Obtížnost4
Data z Garminumuž, 36 let, 92 kg
Čas1:01:09
Průměrná rychlost5.7 km/h
Průměrné tempo10:29 min/km
Spálené kCal527 kCal
Průměrná tepová frekvence106 T/min
Maximální tepová frekvence137 T/min
Stoupání144 m
Klesání144 m
Nutriční komentářAbychom vydanou energii z této trasy ihned nedoplnili obědem u blízkého Mc Donalda, je vhodné mít na tuto trasu z domácích podmínek připravenou svačinu. Na tuto délku trasy můžeme zvolit obložené pečivo se sýrem, šunkou a zeleninou, doplněné miskou nakrájeného ovoce, či bílým kefírem. Jistě nezapomínáme na pitný režim a to především v letních měsících - nejvhodnější je láhev s pitnou vodou, jemně perlivou minerálkou, či s ovocným čajem. Lidé, kteří se léčí s cukrovkou si s sebou dále připraví potraviny, kterými by řešily případné hypoglykemie. Mezi nejvhodnější spadá 100 % ovocný džus, hroznové cukry, či ovocná müsli tyčinka a pečivo.
Komentář lékařeTato trasa je nenáročná svým terénem, avšak nezapomínejte na délku trasy, která by mohla dělat problém převážně pacientům s onemocněním srdce. Pozor by si dále měli dát i astmatici převážně v jarních měsících, jelikož část trasy vede v Purkrabském háji, kde se nachází hodně alergenů. Při velkém teplotním výkyvu během letních měsíců dodržujte pitný režim, předejdeme tak kolapsovým stavům z dehydratace.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Trasa v Purkrabském háji není příliš náročná a zvládnout by ji měl téměř každý, komu není pohyb úplně cizí. Kombinuje 2 turistické značky – žlutou a červenou. Začíná a končí na tramvajové zastávce Divoká Šárka odkud vede po žluté trase až k rozcestníku Purkrabský háj, kde přechází na červenou značku. Povrch je převážně asfaltový, pouze kolem Vaníčkova pomníčku se jde chvíli po lesní cestě a závěr trasy po betonovém povrchu. Zvláště druhý úsek trasy vede krásnou přírodou. Na konci je třeba zdolat několik schodů, které lze ale snadno obejít po asfaltové komunikaci. V první části vede trasa do mírného kopečka, ale ne nijak náročného, zhruba ve dvou třetinách se naopak zvažuje až ke Koupališti Divoká Šárka a poté až ke zmiňovaným schodům po rovince.

Hodnocení
[Celkem: 2 Průměrné hodnocení: 5]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This