5.5 km okolo Kavčích hor

MěstoPraha 4
KrajPraha
Začátek trasySídliště Pankrác (autobusová zastávka)
Konec trasySídliště Pankrác (autobusová zastávka)
Vzdálenost5.5 km
Povrch trasyasfalt, beton, dlažba, lesní cesta
Vhodné proNW, běh
Zajímavosti na trase

Centrální park Pankrác, Česká televize, Vyhlídkové místo na Podolí, Vila Františka Langera, Hřbitov Podolí, Stadion Děkanka

HřištěDětské hřiště Park na Pankráci, Pétanque park Na Pankráci, Psí hřiště Kavčí hory, Dětské hřiště Na Lysině
RestauraceCafé Na půl cesty, Bistro na Kavčích horách
Obtížnost4
Data z Garminužena, 23 let, 56 kg
Čas0:55:37
Průměrná rychlost5.9 km/h
Průměrné tempo10:15 min/km
Spálené kCal338 kCal
Průměrná tepová frekvence94 T/min
Maximální tepová frekvence130 T/min
Stoupání54 m
Klesání57 m
Nutriční komentářProjít trasu trvá cca hodinku, takže si vystačíme pouze s tekutinami (vodou, minerálkou, zředěným ovocným džusem), případně s menší svačinkou, kterou si můžeme dát u vyhlídky nebo po dokončení trasy. Vhodné je ovoce (banán, jablko, mandarinky, maliny) a pro doplnění bílkovin mléčné výrobky, např. kefírové mléko či kysané podmáslí. Diabetici by nikdy neměli zapomenout na potraviny první pomoci v případě hypoglykémie, zabalit by si proto měli hroznový cukr, müsli tyčinku či jiné potraviny s rychlými cukry.
Mapy.czlink
Garminconnect.comlink

Začátek trasy je na autobusové zastávce Sídliště Pankrác naproti Centrálnímu parku. Přejdeme ulici Pujmanové a projdeme parkem na Pankráci směrem ke kruhovému objezdu (vedle domu “s dírou”), kde se napojíme na ulici Nad Pekařkou. Ulicí Nad Pekařkou pokračujeme až k fotbalovému hřišti u parku, kde se cestička stáčí doprava. Dojdeme k vyhlídce na Podolské koupaliště a Vltavu a pořád pokračujeme mírně doprava a do kopce. Pak odbočíme doleva do ulice Na Kavčích horách, sejdeme po schodech a odbočíme doleva ulicí Vápencová. Touto ulicí projdeme až do ulice Nad Cementárnou, mineme Langrovu vilu, odbočíme doleva do ulice Na Klaudiánce, projdeme kolem Podolského hřbitova a pokračujeme ulicí Lopatecká. Mineme tři odbočky (zde lze trasu mírně zkrátit) a v ulici Nad Spádem odbočíme doprava. Dojdeme ke stadionu Děkanka, kde odbočíme doprava ulicí Pod Děkankou. Pokračujeme ulicemi Na Hřebenech I a Na Hřebenech II, dokud se nevrátíme zpátky k fotbalovému hřišti a parku, kde u Bistra na Kavčích horách odbočíme doleva a pak znovu doleva do ulice Nad Pekačkou, kterou se vrátíme zpět ke kruhovému objezdu, Centrálnímu parku, dokud nedojeme zpátky k autobusové zastávce. U vyhlídky na Podolí je lehké stoupání a klesání a na trase jsou přítomné i schody, u kterých je třeba dávat pozor, abychom nezakopli o hole. Povrch je různorodý, ale v drtivé většině převládá asfalt, proto bych doporučila nasadit na hole botičky.

Hodnocení
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This